Bahçeşehir Ayak Bakım Merkezi

Bahçeşehir Ayak Bakımı

Ayak bakımı, hem günlük yaşamın konforunun artırılması hem de ayak sağlığının ve görüntüsünün iyileştirilmesi açısından son derece önemlidir. Bahçeşehir Ayak Bakım Merkezi ile iletişime geçerek ayağınızla ilgili yaşadığınız pek çok soruna çözüm bulabilirsiniz. Ayak bakımı kapsamındaki problemler ve detayları aşağıdaki gibidir:

Mantarlı Tırnak Bakımı

Tırnak mantarı, özellikle her 10 kişiden 1’inde görünüyor olması sebebi ile son derece yaygın ve riskli bir rahatsızlıktır. Üstelik kimi yaş gruplarında bu riskin iki katına çıktığını söylemek dahil mümkündür. Bununla birlikte yalnızca bir tırnakta meydana gelen mantarın, diğer tırnaklara bulaşması ihtimali de son derece yüksektir. Bu sebeple tırnağında ufak bir sararma, kalınlaşma ya da deformasyon meydana geldiğini gören kişiler, zaman kaybetmeden mantarlı tırnak bakımı için bizlerle iletişime geçmelidir.

Batık Tırnak Bakımı

Esasen batık tırnak sorunun ortaya çıkmasını tetikleyen birçok unsur vardır. Örneğin genetik yatkınlıklar, yanlış tırnak kesimi, yanlış ayakkabı kullanımı ya da tırnak boyutu ile tırnak yatağı arasındaki orantısızlıklar bu unsurlardandır. Üstelik ilk zamanlarda bir sorun olarak teşkil edilmeyen tırnak batıklarının zamanla iltihaba neden olması, ayak kokmasını ve dayanılmaz ağrıları beraberinde getirmesi gibi ihtimaller dahil söz konusudur.

Kliniğimizde batık tırnak bakımı hususunda uygulanan iki temel tedavi yöntemi vardır. 3TO tel sistemi ve BS bant sistemi adı verilen bu tedavi yöntemleri ile tırnak batmasına son verildiğini ve günlük yaşamın konforunun artırıldığını söylemek mümkündür.

Nasır Bakımı

Nasır, yanlış ayakkabı kullanımı gibi sebeplerle sürtünmeye ve baskıya maruz kalan ayak derisinin gösterdiği bir tepkimedir. Bu tepkime sonucunda derinin kalınlaşıp sertleştiğini ve bu sayede kendisini koruma altına aldığını söylemek mümkündür. Ancak buradaki “koruma” kavramı akla olumlu düşünceler getirmemelidir. Çünkü başta bir koruma olarak başlayan bu tepkinin zamanla büyük ağrıları beraberinde getirmesi kaçınılmazdır.

Kişinin günlük yaşantısındaki konforunu güvence altına almasının yolu ise ayak bakımı yaptırmaktır. Çünkü nasıra evde yapılan müdahaleler, çok daha büyük sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilecektir. Bu sebeple profesyonel ayak bakımı ile, bu ağrıları çoğu zaman tek bir seans ile sonlandırmak mümkündür.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.